Inwestycja w ziemię pod zabudowę

Inwestycja w ziemię pod zabudowę

Inwestycja w ziemię pod zabudowę

Jest to temat, który często jest poruszany zarówno w emailach jak i częstych rozmowach telefonicznych czy też przez skype lub jak ostatnio przez whatsapp.

Paragwaj – Inwestycja w ziemię pod zabudowę

Czy to się opłaca? Z mojego punktu widzenia z pewnością. Będąc ostatnio w Polsce bank proponował mi oprocentowane powiedzmy „lokaty” w granicach 1,5% w stosunku rocznym naturalnie.

Mineły czasy kiedy to za kredyty hipoteczne płaciło się w granicach 4-5% i było to ofertą 🙂 Dzisiaj ale nie tylko pieniądz musi „pracować” a są to różne formy w jakich to może robić.

jak inwestować w ziemię w Paragwaju?

Nieruchomości, działki budowlane ale także rolne, są od lat uważane za dobrą metodę lokowania kapitału.

Dlaczego inwestować w ziemię?

Po prostu dam swój przykład. Zarówno w Polsce jak i w Paragwaju zainwestowaliśmy część pieniędzy właśnie w ziemię. Obie inwestycje okazały się optymalne, naturalnie z długoterminowego punktu widzenia.

Inwestycja w ziemię pod zabudowę
Atrakcyjna Inwestycja w ziemię pod zabudowę wraz z palmami kokosowymi

Ziemia z punktu widzenia inwestycji zawsze była atrakcyjną formą lokaty kapitału, nawet niewielkiego. Można kupić np. 10.000 m2 a więc hektar lub po postu zacząć od mniejszych działek.

jaką ziemię – działki budowlane wybrać?

Zależy to naturalnie od wysokości inwestycji i od przeznaczenia ziemi. Najdroższe działki są w stolicy Paragwaju Asuncion. Osiagają one nawet astronomiczne kwoty w granicach 2000 USD / m2.

Stolica się rozwija w szybkim tępie i podaż jest spora co powoduje tak wysokie ceny. Mimo to wielkie firmy np. z branży hotelowej jak Sheraton czy też Hilton zainwestowały z powodzeniem swój kapitał. A to świadczy o pozytywnym rozwoju Paragwaju.

a więc pozostaje ziemia tańsza

wychodząc z założenia iż większość z nas nie jest milionerami w USD, bo w tutejszej walucie prawie wszyscy są, pozostaje ziemia tańsza a więc ta poza miastami.

Nie oznacza to jednak klęski. Wprost przeciwnie juz za stosunkowo małe pienądze można kupić fajne działki budowlane.
Ja stawiałbym na nieco większe tzn. ok. 1500 m2 a więc 15 arów. Standartowe działki budowlane w Paragwaju to ok. 360 m2 = 12m x 30m.

Dużym popytem cieszą się działki w Dep. Cordillera gdzie naturalne też mamy swoją ziemię.

Inwestycja w ziemię pod zabudowę: Dalsze zapytania kierujcie na nasze strony: FAQ lub piszcie do nas.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości