kradzież samochodów w Paragwaju?

kradzież samochodów w Paragwaju

Czy to prawda ze jest wysoka przestępczość w Paragwaju imię każdy prawie samochód jest kradziony z Brazylii itp?

kradzież samochodów w Paragwaju

Pan Marek zadał między innymi takie właśnie pytanie. Dziękujemy również Panu za nowe pytania i ponieważ tego tematu jeszcze nie było na naszych stronach, postaram się na nie odpowiedzieć.

Na początku chciałem zwrócić uwagę iż właśnie tego rodzaju pytania są często pomijane lub po prostu niechętnie widziane 🙂 Dlaczego jednak tych tematów nie poruszać, są przecież częścią naszego zycia nie zależnie od tego w jakim Państwie żyjemy.

Zadajmy sobie pytanie: wysoka przestępczość w Paragwaju? – co to oznacza? i jak w miarę objektywnie na to pytanie odpowiedzieć?

„prawie samochód jest kradziony z Brazylii”

kradzież samochodów w Paragwaju: Po tym stwierdzeniu Pana Marka musiałem trochę się zaśmiać, dlaczego? Po prostu przypomniały mi się czasy, będąc jeszcze w Niemczech, gdzie krążyło takie stwierdzenie:

Jedź do Polski na urlop – Twój samochód już tam jest 🙂

Wielu z Was z pewnością sobie te czasy przypomina. Co do Paragwaju sprawy miały się podobnie. Po przybyciu do Paragwaju większość aut nie posiadała tablic rejestracyjnych i ogólnie rzecz biorąc do dokumentów nie przywiązywało się wiele wagi. Kupowało tani samochód na zasadzie dzisiaj jeździ a co będzie jutro …

Czasy podobnie jak i w Polsce się zmieniają i dzisiaj rzadko widzi się samochody bez tablic rejestracyjnych, co naturalnie nie oznacza iż nie ma samochodów kradzionych. Takie samochody w większości przypadków uzywane są jak na całym świecie do celów przestępczych takich jak napady, porwania itp. a potem porzucane.

czy warto mieć luksusowy samochód?

To jest właściwe pytanie. Bedąc w Niemczech były czasy iż mieliśmy 4 samochody w tym BMW i Audi powiedzmy sobie wyzszej jakości. Naturalnie w dwie osoby nie było możliwości uzywania wszystkich samochodów. Tak więc większość po prostu stała i służyła praktycznie jako:

głupi symbol zbędnego luksusu

Dzisiaj będąc tyle lat w Paragwaju jestem absolutnym przeciwnikiem takiego rozrzutnego i bezmyślnego życia. W Paragwaju jet dużo skrajnej biedy, ludzie którzy demonstrują w w ten sposób swój „luksus” nie mają miejsca w społeczeństwie.

Zobaczcie co dzieje się w Europie ! Nie mozna bombardować bez racji innych krajów, niszczyć świadomie ludzkie życie, rozbijać rodziny, doprowadzać ludzi do skrajnej biedy … a potem dziwić się że Europa ma problem z emigrantami, NIE tym problemem jest Europa a w zasadzie Unia Europejska, sama w sobie.

Ale schodzimy na tematy polityczne, więc do następnego razu 🙂

Jeszcze link na aktualny temat kradzionych samochodów w Paragwaju.

Paraguay – ponad 200 luksusowych samochodów skradzionych w Hiszpanii