Paragwaj: Ile kosztuje emigracja do Paragwaju?

Paragwaj: Ile kosztuje emigracja do Paragwaju?

Paragwaj: Ile kosztuje emigracja do Paragwaju?

To jest pytanie, które bardzo często się pojawia, więc postanowliśmy o tym trochę szczegółowo opisać. Nie jest to pytanie, na które można dać krótką odpowiedź, ale postaramy się podać odpowiedzi na ten temat.

Paragwaj: Ile kosztuje emigracja do Paragwaju?

Zacznijmy może od podstawowych kosztów związanych z dokumentami, które należy załatwić aby otrzymać pobyt stały w Paragwaju.

Tutaj podam cztery podstawowe grupy kosztów z którymi trzeba się liczyć. Nie są to kwoty małe więc proszę się z tym dobrze zapoznać, aby nie było rozczarowań.

  • Urząd Migracyjny oficjalna opłata ok. 250 USD
    (dokładnie 1.338.000 PYG -GS na dzień dzisiejszy)
  • Agent Migracyjny tak go można nazwać 900 USD ( na rodzinę)
  • Koszty lekarza, zaświadczenia etc. ok. 1.000
  • Depozyt, wpłata do banku 5.000 USD

Przejdźmy do szczegółów. Oficjalna opłata w Urzędzie Migracyjnym wynosi 1.338.000 GS na osobę. Ostatnio miałem przyjemność pomagać rodzinie z dzieckiem. Niestety nie ma żadnych zniżek i za małe dziecko w wieku 4 lat trzeba płacić cała kwotę.

Agent Migracyjny kosztuje w naszym przypadku 900 USD na całą rodzinę. W zalezności od agentów płaci się od osoby tak więc normalnie 2.700 USD. Nie jest to konieczne tzn. dokumenty można załatwiać samemu, dla mnie jednak podstawową rzeczą są ważne, prawdziwe i aktualne dokumenty 🙂

Do wniosku należy dołączyć aktualne zaświadczenia lekarskie. Dotyczą one chorób zakaźnych, pobierane są spróbki krwi oraz wykonywane są testy psychologiczne i osobościowe. Poza tym pobierane są odciski palców i nastepuje rejestracja w Interpol a więc na Policji.

Na dzień dzisiejszy depozyt w banku to równowartość kwoty 5.000 USD, którą wpłaca się do banku. Kwotę naturalnie mozna wybrać po otrzymaniu dokumentów na pobyt stały, równiez jeżeli chcemy zrezygnować ze składania dokumentów kwota jest zwracana.

Paragwaj: Ile kosztuje emigracja do Paragwaju?
Urząd Migracyjny Paragwaj: Ile kosztuje emigracja do Paragwaju?

Paragwaj: Ile kosztuje emigracja do Paragwaju?

Naturalnie nie są to wszystkie koszty, nie uwzględnione są koszty utrzymania w tym hotel, noclegi, wyżywienie, samochód, przejazdy, wycieczki itd. Nie zapominajcie o tym, pieniądze z kupki szybko ubywają tym bardziej jak kupka jest mała 🙂

To co opisaliśmy to koszty realne, które należy uwzględnić. Przede wszystkim na początek jest to kwestia istotna aby nie było niespodzianek.

To co Was oczekuje w Paragwaju jest warte każdego grosza, w naszym przekonaniu. Jesteście wolnymi ptakami, nic nie musicie (poza śmiercią), tego w żadnym kraju sę nie ominie ale poza tym … wspaniale 🙂

Polecamy Amazon w języku polskim W górnym prawym rogu (DE) można zmieniać ustawienia dotyczące języka.